Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Ginseng hatása

Ginseng hatása

A ginseng hatása már évszázadok, ha nem évezredek óta ismert a keleti gyógyászatban. Gazdag hatóanyag tartalma miatt pedig egyre nagyobb teret hódít magának világszerte. 
A legnépszerűbb, komplex étrend-kiegészítők szinte kivétel nélkül tartalmaznak ginsenget. De hogy pontosan milyen hatásra számíthatsz a növény fogyasztásával? 
Cikkünkben igyekszünk valamennyi pozitív hatást felfedni.

A ginseng jótékony hatásai 

 

1.) Fokozza az agyi tevékenységet

Éberebbé tesz, stimulálja az agysejteket, javítja a koncentrációképességet, ezért is, nem célszerű este, vagy kávéval együtt fogyasztani. A mentális teljesítményre gyakorolt pozitív hatása miatt az Alzheimer-kór tüneteit is tudja csökkenteni. 


2.) Javítja a tüdő teljesítőképességét

A ginseng képes csökkenteni a tüdőben lévő baktériumok számát, ezzel javítva a tüdő állapotát.

 

3.) Javítja a szervezet ellenállóképességét, erősíti az immunrendszert

A ginseng fogyasztása hasznos lehet, ha szeretnéd kicsit felturbózni az immunrendszered, akár éppen egy betegségből történt kilábalás után is. A ginseng gyógyulást támogató hatása a sportolói berkekben is népszerű, gyakran alkalmazzák a sportolók is, hogy gyorsabban felépüljenek 1-1 betegség után.


4.) Fokozza a szexuális vágyat

A férfiak esetében remek potencianövelő, nem mellesleg pedig vérbőséget fokozó hatása révén a merevedési zavarok kezelésében is hatékony segítséget nyújthat, erősebbé és hosszabbá téve az erekciót.
A ginseng szexualitásra gyakorolt hatása a hölgyekre nézve sem elhanyagolható. Remek libidófokozó, ami a változókorhoz közeledve kiemelten hasznos segítséget jelenthet. 

 

5.) Oldja a stresszt

A ginseng erősíti a test stressz elleni védekezőképességét, egyensúlyban tartja a stressz hormonokat, megakadályozza azok szaporodását, ezzel nyugtatja az idegeket. Stresszoldó hatása a depresszió és szorongás kezelésében, valamint a szexualitásban is fontos szerepet játszik.

 

ginseng hatása


6.) Csökkenti a gyulladásokat

A ginseng hatóanyagai csökkentik a gyulladásokat így hatékonyak lehetnek a gyulladásos tünetek kezelésében,

 

7.) Segíthet a rák megelőzésében, a tumorok növekedésének kivédésében.

Kutatások is alátámasztják, hogy a növény hatóanyagai képesek gátolni a tumorok növekedését, a kóros sejtburjánzást, ezzel pedig hatékony lehet a rákos megbetegedésekkel szemben.


8.) Csökkenti az allergiás tüneteket

Képes csökkenteni a leggyakoribb allergiás tüneteket: az orrdugulást, orr viszketést és a tüsszögést.


9.) Fiatalítja a bőrt

A ginsenget előszeretettel alkalmazzák kozmetikai cikkekben is. A bőrre felvíve vitalizálja, megfiatalítja azt. Hatékonyan kezeli a bőrhibákat és a gyulladásokat, így például akár a pattanások kezelésében is segíthet.

 

10.) Égeti a zsírt és fokozza az anyagcserét

Anyagcsere és zsírégető hatásai, valamint étvágycsökkentő tulajdonsága miatt gyakran alkalmazzák fogyókúrák során.

 

A ginseng pozitív hatásai között tartják számon továbbá: a depresszió és szorongás oldását, az álmatlanság kezelését, a menopauza tüneteinek kezelését, a vércukorszint szabályozását, a 2-es típusú cukorbetegség kezelését, a menstruációs zavarok megszüntetését és a koleszterinszint csökkentését. 

 


A ginseng negatív hatásai 

Bár jelentős negatív hatásokról nem nagyon tudunk beszámolni, a ginseng tartalmú készítmények alkalmazása előtt (csakúgy, mint szinte valamennyi étrend-kiegészítő használata előtt) érdemes lehet konzultálni a kezelőorvossal. 


A ginseng negatív hatása lehet nem megfelelő alkalmazás mellett az álmatlanság, a magas vérnyomás. Főleg ez utóbbi miatt egyes gyógyszerekkel például vérnyomáscsökkentő, vagy vérhígító és cukorbetegség kezelésére felírt gyógyszerekkel együtt alkalmazva, akár veszélyes is lehet. A vérnyomásra gyakorolt hatása miatt nem ajánlott kávéval együtt fogyasztani.

Nem javasolt továbbá a ginseng használata megfázás, vagy influenza esetén. A ginseng rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, így sok szempontból önmagában is olyan, mint egy multivitamin. A multivitaminok pedig influenza és meghüléses megbetegedések esetén nem a szervezetet, hanem a benne lappangó betegséget táplálják, erősítik. Éppen ezért ahogyan a multivitaminok, úgy a ginseng sem javasolt ilyen típusú betegségek kezelésére. A megelőzésben viszont hatékony segítséget nyújthat. 

Az ajánlott napi adag túllépése esetén mellékhatás lehet: szédülés, gyomorfájás, nyugtalan alvás. 


A ginseng hatása kúraszerű alkalmazás mellett bontakozik ki.