A prosztata megnagyobbodás tünetei
A gyakori, kellemetlen és váratlanul megjelenő vizelési inger a legismertebb tünetei a prosztata megnagyobbodásának. Éjszaka gyakran felébrednek az ebben a betegségben szenvedő férfiak, illetve vizeletük elindítása, folyamatos fenntartása és az utócsöpögés is kellemetlen hatása, következménye a prosztata megnagyobbodásának. Sőt, a betegség révén átélt szorongások akár még merevedési zavarokhoz is vezethetnek, mely miatt a szexualitás nyugodt megélése is veszélybe kerülhet.
A prosztata megnagyobbodásának okai
A prosztata megnagyobbodása többnyire 40 év felett jellemző. Érdekessége, hogy a prosztata növekedése a férfiak egész életén át tartó, normális folyamat, de sajnos elérheti azt a szintet, mely során a prosztata nyomja a húgycsövet és így alakulnak ki a vizelési és egyéb problémáik. Hogy miért léphet fel ilyen probléma? Sajnos a pontos okát nem tudták kideríteni a kutatók, de több tényezővel is összefüggésbe hozták. Főként a férfiak 50 év feletti éveikbe való belépésükhöz kötik, miszerint a prosztata egyre érzékenyebbé válik bizonyos férfihormonok arányának változása során, de azt nem tudni, hogy miért nem mindenkinél okoz ez problémát. Sok ilyen esetben a genetikai hajlamot sikerült bebizonyítani, vagyis, ha tudunk erről az „örökségről”, érdemes időben elkezdeni a prevenciót. A házi praktikák korai alkalmazása például sokat hozzátesz a megelőzéshez.
Prosztata megnagyobbodás kezelése házilag
1. Sok folyadék fogyasztása
Nem gondolnánk, de számos egészségügyi problémánk megoldódhatna, ha az ajánlott napi vízfogyasztásunkat (2-3 liter, melyből 1-2 liter a folyadék formájában elfogyasztott víz) szigorúan betartanánk. Esetünkben a sok folyadék révén gyakrabban cserélődik a vizelet mennyisége a húgyhólyagban, így nehezebben telepednek meg ezen a területen a kórokozók. Ellenben jó tanács, hogy alvás előtt néhány órával már csak minimális folyadékot fogyasszunk, hogy legalább ezzel ne növeljük éjszakai megébredéseink számát.
2. A hólyag gyakori ürítése
Szintén a kórokozók elszaporodása miatt ajánlott, hogy ne tartogassuk vizeletünket, ha egy kicsit is úgy érezzük, hogy tudnánk mosdóba menni, akkor tegyük meg!
3. Rendszeres testmozgás
A kerékpározás kivételével szinte minden sport megfelelő arra, hogy késleltessük a vizelési inger érzését, illetve tegyünk testünk egészségéért. A prosztata problémákkal küzdők számára azonban a hosszas biciklizés, vagy lovaglás nem ajánlott, ezeknél a sportoknál ugyanis erősen nyomódik a prosztata.
4. Ajánlott és kerülendő ételek
Az alkohol és a kávé nem a legjobb választás, ha a prosztata megnagyobbodás ellen küzdünk. Ellenben segíthet bennünket a halak, a brokkoli, a kelbimbó, a kelkáposzta, az olajos magvak - például a lenmag vagy a tökmag fogyasztása.
5. Gyógynövények
Tea formájában sokaknak segíthet a fűrészpálma, a csalán, a zsálya és a kisvirágú füzike hatása. A teák az érintett területet lényegében átmossák, tisztítják és az esetlegesen előforduló gyulladásokat csökkentik.
6. Étrend-kiegészítők - Gyógynövényi prosztata tabletták
A prosztata megnagyobbodás kezelése házilag nem csupán a fent említett természetes módszerek alkalmazása/fogyasztása révén érhető el, hanem érdemes tudni arról is, hogy léteznek olyan növényi étrend-kiegészítők, prosztata tabletták, amik természetes módon nyújthatnak támogatást az otthoni kezelésben. Ezen túl jellemzőjük, hogy többnyire ugyanolyan hatékonyak, mint a vényköteles gyógyszerek, sőt, még különféle mellékhatásokat sem okoznak. A már fent említett gyógynövények koncentrátuma és egyéb hasznos összetevők révén egy olyan segítséget nyújthatnak a prosztata megnagyobbodás kezelésére az étrend-kiegészítő, melyet a gyógyulás reményében mindenképp ajánlott kipróbálni!